najstarszy kot na świecie - Nutmeg

Najstarszy kot świata

12274

Najstarszym i najdłużej żyjącym oficjalnie kotem na świecie była kotka o imieniu Cremme Puff, kotka żyła od 03.08.1967 do 06.08.2005 roku, co jest do dzisiaj nie pobitym rekordem długowieczności kota domowego – 38 lat i 3 dni. Całe swoje życie przeżyła w Austin (stan Teksas w USA)

Co ciekawe, właściciel najdłużej żyjącej kotki na świecie Jake Perry miał też drugą kotkę (rasy sfinks) o imieniu Granpa która przeżyła 34 lata i dwa miesiące, widać Jake, miał jak to się mówi rękę do kotów.

Najstarsze i najdłużej żyjące koty świata

Najstarszy obecnie kot świata to Nutmeg – nieoficjalnie.
Tak jak donoszą media najstarszym kotem świata (nieoficjalnie) jest kot o imieniu kot o imieniu Nutmeg (gałka muszkatołowa) Najprawdopodobniej ma 31 lat , od 26 lat opiekują się nim jego właściciele Liz i Ian którzy przygarnęli go jak miał już 5 lat.
Nutmeg pomimo skończonych 31 lat jest dalej aktywnym kotem i na dodatek bardzo uroczym jak informują jego właściciele. Jak widać na zdjęciach najstarszy kot świata jest pospolitym dachowcem. Opiekunowie cały czas gromadzą dokumenty które potwierdzają, że Nutmeg jest prawdopodobnie najstarszym kotem na świecie aktualnie żyjącym.

Drugim najstarszym kotem też 31 letnim, podobno jest kot o imieniu Corduroy który został przygarnięty przez swoich właścicieli w wieku ok 5 lat jak określiła wiek angielska Liga Ochrony Kotów i ma również 31 lat.

Corduroy najstarszy kot

Corduroy jeden z najstarszych obecnie kotów

 

W Polsce podobno najstarszy kot odnotowany w internecie dożył 23 lat.
Muszę zdradzić, że mój Myszkin dożył 24 lat i do okrągłej rocznicy 25 lat życia zabrakło mu 3ch miesięcy. 😉

 [ratings]

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Komentarze

komentarzy