jak długo żyje kot, ile lat żyje kot

Ile lat żyją koty jak długo żyje kot

5071

Jak długo żyją koty ? Ile lat żyje kot ?

Mnóstwo ludzi zadaje sobie pytanie ile lat żyją koty, jak długo żyją ?
Jednoznacznie trudno jest odpowiedzieć na to pytanie ze względu na to, że długość życia każdego zwierzęcia uzależniona jest od warunków zewnętrznych w jakich przebywa.
Przyjęło się , że średnio koty w warunkach dzikich żyją około 8 lat a koty przebywające w domu pod opieką średnio żyją około 12 – 18 lat.
Często pojawia się też pytanie „ile żyć ma kot” 😉 – tutaj w krajach o kulturze chrześcijańskiej w powszechnej opinii utarło się że kot ma 7 żyć -siódemka wzięła się po prostu z numerologii gdzie liczba 7 uznawana jest za szczęśliwą.
W krajach anglosaskich z kolei przyjęło się, że kot ma 9 żyć co jest związane z egipskimi korzeniami kota a konkretniej z bogiem Atum Ra który był przedstawiany pod postacią kota i symbolizowała go liczba 9 .
Także jak widać w zależności od kraju odpowiedź na pytanie „ile żyć ma kot ?” brzmi: kot ma od 7 do 9 żyć 😉

Podobnie jest z odpowiedzią na pytania „ile lat żyją koty ?” czy „jak długo żyją koty ?” – długość kociego życia jest wprost proporcjonalna do warunków jakie mu stworzymy otaczając go opieką.

Rekordzistką długości kociego życia była kotka o imieniu Creme Puff która dożyła 38 lat. Obiecnie nie jest niczym nadzwyczajnym informacja , że jakiś kot domowy żyje już 15 czy też nawet i 20 lat.
Na świecie jest chyba kilkanaście kotów których wiek i długość życia specjaliści określają w przybliżeniu na ok 30 lat.[ratings]

Click to rate this post!
[Total: 17 Average: 3.9]

Komentarze

komentarzy